Seznam tělovýchovných a sportovních lékařů v ČR

V seznamu tělovýchovných lékařů (2) jsou lékaři s nejvyšším lékařským specializačním vzděláním, kteří získali nadstavbovou atestaci nebo specializovanou způsobilost z tělovýchovného lékařství.

V seznamu sportovních lékařů (2) jsou lékaři, kteří absolvovali kurz sportovní medicíny IPVZ Praha.

Seznamy slouží pro rychlou orientaci sportovců, pacientů a dalších klientů, kteří mají zájem o specializovanou službu kvalifikovaného lékaře v našem oboru. Mohou v něm vyhledávat lékaře podle příjmení, kraje nebo místa pracoviště. Seznam by měl časem nahradit starý adresář tělovýchovně-lékařských pracovišť a měl by být stále aktualizován.

Lékaře, kteří mají zájem o zařazení nebo vyjmutí ze seznamu nebo opravu údajů, prosíme o zaslání jejich požadavku a aktuálních údajů - na adresu cstl@cstl.cz nebo Česká společnost tělovýchovného lékařství, 61500 Brno, Jílkova 167.

Vzhledem k častým dotazům uvádíme také odkazy na pracoviště, která se zabývají posuzováním u některých specifických sportovních odvětví nebo podle specifické legislativy. To se týká např. pověřených lékařů, jak je eviduje Úřad pro civilní letectví. Tyto seznamy najdete na samostatné stránce.